Pozor na výběr pojištění vozidla

Povinné ručení je pojištění dané zákonem. Kryje vždy poškozeného, ale jste – li viníkem nehody Vy sami, získáte pojistné plnění jen tehdy, pokud máte současně sjednáno i havarijní pojištění. Rozsah pojištěných rizik je široký, základní krytí bývá doplněno speciálními pojištěními. Získat základní informace a zorientovat se v problematice povinného ručení a havarijního pojištění se vyplatí – ne vždy je to nejlevnější také to nejlepší, a nabídka, která se při uzavření zdála výhodná, v praxi tak fungovat nemusí. Kvalitní pojištění u spolehlivé pojišťovny je základ.

Komplexní pojištění je levnější

Sjednání povinného ručení a havarijního pojištění je levnější vždy. Tato sleva je jedním ze způsobů, jak se pojišťovny snaží upozornit zákazníky na svou nabídku. S těmito druhy pojištění jsou vždy spojeny i různé bonusy, sjednáním správné kombinace se dá ušetřit opravdu hodně – a získat kvalitní produkt za rozumnou cenu.

Doplňková pojištění rozšiřují nabídku

Většina pojišťoven nabízí k povinnému ručení a havarijnímu pojištění i doplňková pojištění. Jedná se především o pojištění asistenčních služeb, pojištění skel, úrazové pojištění sedadel, pojištění zavazadel a pojištění nákladů na náhradní vozidlo. Výběr a rozsah doplňkových pojištění záleží pouze na Vašem výběru.

Povinné ručení s částí havarijního pojištění

Některé pojišťovny se snaží přitáhnout zájem zákazníků tím, že do nabídky povinného ručení zahrnou i části havarijního pojištění. Rozsah je však velmi omezený, je na zvážení, zda není lepší uzavřít plnohodnotné havarijní pojištění. Pojišťovnám musí pojištění přinášet zisk, z toho je jasné, že za cenu povinného ručení nemůžete dostat i havarijní pojištění v plném rozsahu. Zde se vyplatí důkladná kalkulace, omezené havarijní pojištění si vyberou spíše ti klienti, kteří by jinak o havarijním pojištění neuvažovali.

havarijní pojištění kalkulačka, nové pojíštění od Top pojištění